Menu

Aktuality

SOS a Černé ovce – Pojištění telefonu

V pořadu České televize „Černé ovce“ se diváci mohli dozvědět zajímavosti o možnostech pojištění telefonů. Vyplatí se pojistit si mobilní telefon proti krádeži, náhodnému poškození a podobně? Podle našich zkušeností příliš ne. K tématu se v reportáži vyjádřil i právník Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace, z.s., Mgr. Tomáš Palla. Na záznam se můžete podívat zde:

Pojištění telefonu

 

Redakce SOS – Asociace, z.s.

ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY PORADNY V OLOMOUCI

Od 3. května 2018 bude olomoucká poradna Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace, z.s. otevřena každý čtvrtek od 15 do 18 hodin. Více informací o olomoucké poradně najdete ZDE.

SKONČIL DALŠÍ ROČNÍK BRNĚNSKÉ SENIOR AKADEMIE

Pro Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace, z.s. je již příjemnou tradicí naše každoroční účast na úspěšném brněnském projektu Senior Akademie. Již dvanáctý ročník tohoto společného projektu Městské policie Brno, Statutárního města Brna a Jihomoravského kraje začal již v září roku 2017, poslední ze čtyř našich přednáškových bloků se uskutečnil v měsíci březnu 2018.

Senior Akademie je speciální studijní program ve formátu celoživotního vzdělávání (obdoba Univerzit třetího věku) určený seniorům. Společně s Městskou policií  se ho účastní i naše organizace SOS-Asociace, z.s. Předměty studia jsou orientovány na témata kriminálních, pořádkových, dopravních, požárních  a dalších rizik, která seniory v současné společnosti ohrožují. V průběhu uplynulých deseti let se vzdělávací témata rozšířila o řadu předmětů, které zvyšují informovanost seniorské veřejnosti v problematice spotřebitelské, zdravotní, sociální, psychologické, či finanční. Odborní lektoři pomáhají posluchačům orientovat se ve složitých životních situacích.

Základní program, kterého se společně s naším partnerem (Městskou policií Brno) účastníme již řadu let, se orientuje se na problematiku „JAK SE NESTÁT OBĚTÍ“, a to hlavně různých podvodných prodejců, kteří používají klamavých až agresivních praktik při jednání a nabídkách svého zboží nebo služeb. V letošním ročníku Senior akademie jsme ve spolupráci s MP Brno měli celkem 12 hodinových přednášek na různá témata. věnovali jsme se např. telekomunikacím, reklamacím, podomnímu prodeji,potravinám, bydlení, cestování, distančním smlouvám, apod. Po každé hodině následovala diskuze s účastníky, otázky a odpovědi na různá témata. Přednášky jsme zakončili anketou s tajenkou, které se účastnili všichni přítomní. Vylosovaných 10 účastníků obdrželo drobné ceny. Potěšil nás velký zájem všech účastníků, kteří nám kladli mnoho otázek, které jsme na místě zodpovídali. Projekt Senior Akademie je již známý nejen u nás v ČR, ale i mimo naši zemi, což samo o sobě svědčí o jeho kvalitě.

Redakce SOS – Asociace, z.s.

 

Zde se můžete podívat na několik fotek z uplynulého ročníku 2017/2018:

SOS – ASOCIACE NA VELETRHU SALIMA

Ve dnech 27. února až 2. března 2018 proběhl na brněnském výstavišti mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Na veletrhu mohli spotřebitelé v pavilonu A1 pod číslem 039 nalézt i stánek Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace, z.s. Poskytovali jsme zde individuální poradenství, přednášeli prezentace spotřebitelům a bezplatně rozdávali letáčky a jiné informační materiály k problematice nákupu potravin. Děkujeme spotřebitelům za velký zájem o náš stánek a Veletrhům Brno za dlouhodobou úspěšnou spolupráci přínosnou pro obě strany.

 

Redakce SOS – Asociace, z.s.

SOS – ASOCIACE NA BRNĚNSKÉM VELETRHU SALIMA

Ve dnech 27. února až 2. března 2018 proběhne na brněnském výstavišti mezinárodní veletrh SALIMA. Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA/VINEX podává dokonalý přehled o českých i zahraničních dodavatelích potravin, přísad, alkoholických i nealkoholických nápojů, cukrovinek, kávy, čaje a lahůdek. Nové finální výrobky, produkty a speciality mají odborní návštěvníci i koncoví spotřebitelé možnost posuzovat při řízených ochutnávkách potravin a degustacích vína i piva z minipivovarů.

Na veletrhu SALIMA najdete i náš stánek, a to konkrétně v pavilonu A1 pod číslem 039.  Na našem stánku budeme poskytovat individuální poradenství spotřebitelům. Protože ale z našich zkušeností víme, že některá témata zajímají více spotřebitelů, budeme přednášet i prezentace týkající se těchto témat. Tímto způsobem se zaměříme např. na téma tzv. éček v potravinách, ekologicky šetrných produktů, apod. Ačkoliv je nám jasné, že většina lidí míří na veletrh SALIMA za nákupem potravin, ochutnávkami produktů, případně zajímavým doprovodným programem, z našich zkušeností víme, že spotřebitelé vždy rádi zavítají i k našemu stánku. Spotřebitelům jsme schopni poskytnout bezplatné právní poradenství v oblasti spotřebitelského práva, dále budeme na našem stánku bezplatně rozdávat letáčky a jiné informační materiály k problematice nákupu potravin, kde se spotřebitelé dočtou zajímavé informace.

Článek na stránkách Veletrhů Brno o naší účasti na SALIMĚ si můžete přečíst ZDE

Redakce SOS – Asociace, z.s.

POZVÁNKA NA PŘEDNÁŠKU V RÁMCI NÁRODNÍHO TÝDNE MANŽELSTVÍ

Zveme Vás na přednášku s tématem „Jak šťastně a spokojeně žít, jak se nezadlužit a vyhnout se klamavým a agresivním praktikám při nákupech“, která se uskuteční v brněnské poradně Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace, z.s. na adrese Mečová 5, a to v pátek 16. února v čase od 10 do 12 hodin. Beseda s prezentací, kterou povedou naši odborní právní poradci, proběhne v rámci Národního týdne manželství, ke kterému se již podruhé připojilo i město Brno.

Redakce SOS – Asociace, z.s.

POZVÁNKA NA VELETRHY GO A REGIONTOUR

Zveme spotřebitele na veletrhy cestovního ruchu, které se konají ve dnech 18. až 21. ledna 2018 na brněnském výstavišti, a to od 10 do 18 hodin. Veletrh REGIONTOUR je hlavní prezentační platformou potenciálu cestovního ruchu v regionech České republiky, na veletrhu GO se poté prezentují tuzemské i zahraniční cestovní kanceláře a agentury se zaměřením na výjezdovou turistiku. V pavilonu P najdete pod číslem 149 i stánek Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace, z.s., kde Vám rádi zodpovíme všechny dotazy týkající se problematiky reklamace zájezdů, zpožděných letů, cestovního pojištění, apod. Podrobné informace najdete na internetových stránkách BVV.

Redakce SOS – Asociace, z.s.

POZVÁNKA NA KŘEST KNIHY

Zveme Vás na křest knihy Jiřího Maršálka s názvem Vysočina aneb Velká psina.

Začaly Vánoční veletrhy

Ještě nemáte nakoupené Vánoční dárky? Přijďte na Vánoční veletrhy na brněnském výstavišti, které probíhají až do neděle 17. prosince, a to každý den od 9 do 18 hodin. V pavilonu F tu pod číslem 001F najdete i náš stánek.

Redakce SOS – Asociace, z.s.

SOS – Asociace na dalším ročníku Senior Akademie

Pro Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace, z.s. je již příjemnou tradicí naše každoroční účast na úspěšném brněnském projektu Senior Akademie.  Již dvanáctý ročník tohoto společného projektu Městské policie Brno, Statutárního města Brna a Jihomoravského kraje začal již v září letošního roku, první ze čtyř našich přednáškových bloků se uskutečnil v pondělí 4. prosince.

První přednáškovou hodinu seznámila naše předsedkyně Gerta Mazalová přítomné posluchače s historií SOS – Asociace a zejména s činností naší organizace. Druhou prezentaci na téma nejčastějších problémů spotřebitelů si připravil právník SOS – Asociace Mgr. et Mgr. Jan Hejtmánek. Jeho vyprávění na téma změny dodavatelů energií a energetických aukcí posluchače velmi zaujalo a přineslo i zajímavou diskuzi na toto téma. Jako poslední vystoupil v tomto přednáškovém bloku odborný právní poradce Josef Doubek, který se věnoval pro seniory velmi zajímavému tématu Spotřebitel pacientem.

Děkujeme Městské policii Brno za pozvání k účasti na projektu a těšíme se na další spolupráci.

Mgr. et Mgr. Jan Hejtmánek,

Právník Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace, z.s.