Menu

Aktuality

SOS v Bulletinu pro ženy+50

Dva články našich poradců na téma ROZÚČTOVÁNÍ TEPLA A TEPLÉ VODY V BYTOVÝCH DOMECH od Petra Gloce, odborného právního poradce SOS – Asociace, z.s. a AUKCE ENERGIÍ od Daniela Ondráčka, odborného právního poradce SOS – Asociace, z.s.

Veletrh REHAPROTEX 2019

Na veletrhu REHAPROTEX jsme poskytovali všem návštěvníkům naše poradenství, zájemcům o naši činnost jsme poskytli letáky na různá témata.

Díky vstřícnosti vedení BVV Brno jsme mohli poradit hlavně zdravotně postiženým i při nákupech invalidních vozíků, různých zdravotnických pomůcek, ale také při případných reklamacích, výměnách některých výrobků a při všech problémech, které se při nákupech mohou vyskytnout.

Náš stánek byl velmi navštěvován, o naše poradenství byl velký zájem mezi účastníky veletrhu, lidé se zajímali o to, kde nás najdou, takže obdrželi i adresy našich osobních bezplatných 16 poraden, které máme v 9 krajích ČR.

Domnívám se, že naše přítomnost na veletrhu REHAPROTEX byla přínosem pro všechny účastníky.

Gerta Mazalová, předsedkyně SOS-Asociace, z.s.


Pozvánka na Koncert pro rodiny 6. 12. 2019 v 17:00 hodin /zdarma/

Vážená paní, Vážený pane,

dovolujeme si Vás za Odbor zdraví Magistrátu města Brna co nejsrdečněji pozvat  na letošní ročník „Koncertu pro rodiny“. Rádi bychom Vám touto akcí poděkovali za naši vzájemnou celoroční spolupráci. Jedná se už o několikátý ročník tohoto koncertu, na kterém vystupují nejrůznější uskupení tvořená dětmi a rodiči, sourozenci, příbuznými, ale také přáteli a známými. V hektické předvánoční době tento koncert přináší příjemné setkání  s  milou atmosférou. Budeme velmi rádi, pokud přijmete toto pozvání.

Na koncert můžete přijít v pátek 6. 12. 2019 v 17:00 hodin do Koncertního sálu Milosrdných bratří na adrese Vídeňská 7, Brno.

Vstup na akci je zdarma a je určen pro širokou veřejnost. Po skončení koncertu bude připraveno malé pohoštění, u kterého se s Vámi rádi setkáme.

Těšíme se na Vás.

Za Oddělení prorodinné politiky Odboru zdraví MMB

Kateřina Dudková

referent pro rodinu

Oddělení prorodinné politiky

Odbor zdraví

Magistrát města Brna | Dominikánské nám. 3 | 601 67 Brno

T: +420 542 172 434 | E: dudkova.katerina@brno.cz

www.brno.cz | facebook | twitter

Den otevřených dveří 28. listopadu 2019

Střední Hotelová škola a Vysoká škola obchodní a hotelová s.r.o.                                             

Bosonožská 9, 625 00 Brno

tel: 547 218 247

www.hotskolabrno.cz

26.11. Český rozhlas v 10.30 hodin- téma šmejdi

Přednášet, diskutovat a odpovídat na dotazy bude naše paní předsedkyně Gerta Mazalová.

26. 11. 2019 v 10.30 vystoupila v pořadu Apetýt naše předsedkyně paní Gerta Mazalová na téma distanční smlouvy (energetičtí šmejdi a jak se bránit)

Pro klepnutí na odkaz níže si můžete pořad přehrát.

https://brno.rozhlas.cz/poradna-apetytu-8116404

ZAČALY Vánoční veletrhy!

Trhy již začaly, srdečně Vás zveme! Můžete zde zakoupit dárečky, ochutnat skvělé speciality, podívat se na zručnost řemeslníků nebo se jen tak pobavit a inspirovat. Končí 15.12.2019

Naši odborní poradci a poradkyně Vám zde poskytují informace o nákupech vánočních dárků a také Vám poskytnou rady, např. na co si dát pozor při nákupech na vánočních trzích, jak je tomu s případnými reklamacemi či odstoupením od kupních smluv, výměnou nevhodných dárků a jiných problémů, se kterými se při nákupech možná setkáte.
Navštivte náš stánek číslo 001E v pavilonu F, jsme tu pro Vás a poradíme Vám!

Gerta Mazalová, předsedkyně SOS-Asociace, z.s.

18.11. Zahájení dalšího ročníku Senior Akademie ve spolupráci s MP Brno na Riviéře

Pro Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace, z.s. je již příjemnou tradicí naše každoroční účast na úspěšném brněnském projektu Senior Akademie.  Již čtrnáctý ročník tohoto společného projektu Městské policie Brno, Statutárního města Brna a Jihomoravského kraje začal v listopadu letošního roku, první z našich přednáškových bloků se uskutečnil v pondělí 18.listopadu.

První přednáškovou hodinu seznámila naše předsedkyně Gerta Mazalová přítomné posluchače s historií SOS – Asociace a zejména s činností naší organizace. Druhou prezentaci na téma nejčastějších problémů spotřebitelů si připravila právní poradkyně SOS – Asociace Bc. Alena Máčová. Její vyprávění na téma změny dodavatelů energií a energetických aukcí posluchače velmi zaujalo a přineslo i zajímavou diskuzi na toto téma. Jako poslední vystoupil v tomto přednáškovém bloku odborný právní poradce Ondřej Lasák, který se věnoval pro seniory velmi zajímavému tématu Spotřebitel pacientem.

Děkujeme Městské policii Brno za pozvání k účasti na projektu a těšíme se na další spolupráci.

Vzdělávací akce odboru zdraví Magistrátu Města Brna

ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ SENIORŮ – ZÁSADY A MOŽNOSTI, UKÁZKOVÁ LEKCE   

3. 12. 2019, 9:00-14:00T

Místo konání kurzu:

MMB, Malinovského náměstí 3, Brno, 1. patro, zasedací místnost 111

Číslo akreditace MPSV: A2019/1125-SP/PC/PP

Anotace kurzu:

Kurz seznamuje s principy, zásadami a omezeními zdravotního cvičení vzhledem k cílové skupině. Praktická část je zaměřena na konkrétní cvičení jednotlivých částí těla (hlava, a šíje, záda, břicho, klouby) a navazující ukázkovou lekci (řazení cviků a procvičení celého těla)

Program kurzu:

Principy, zásady a omezení zdravotního cvičení vzhledem k cílové skupině

Cvičení jednotlivých částí těla (hlava a šíje, záda, břicho, klouby)

Ukázková lekce

Relaxace

Výstupy

Osvědčení pro každého účastníka, výukové materiály s popisem cvičení

Na tento kurz je  možné se registrovat nejpozději do 28. 11. 2019 na dudkova.katerina@brno.cz nebo tel: 542 172 434.

KONCERT PRO RODINY

6. 12. 2019, od 17:00

Místo konání kurzu:

Koncertní sál Milosrdných bratří, Vídeňská 7, Brno

Program koncertu:

Koncert pro rodiny je každoročně pořádaný Oddělením prorodinné politiky Odboru zdraví MMB.

Těšit se můžete na hudební vystoupení především rodinných uskupení (sourozenci, rodiče x děti, prarodiče x vnoučata atd.)

Bez registrace

VÁNOČNÍ SETKÁNÍ – VÝTVARNÉ DÍLNY

18. 12. 2019, 9:00-14:00

Místo konání kurzu:

MMB, Malinovského náměstí 3, Brno, 1. patro, zasedací místnost 111

Anotace kurzu:

Společně s lektorkami z DDM Helceletova – Kominíček si vytvoříme několik vánočních dekorací a dárečků.

Program kurzu:

Bude upřesněn

Na tento kurz je  možné se registrovat nejpozději do 13. 12. 2019 na dudkova.katerina@brno.cz nebo tel: 542 172 434.

NA VŠECHNY AKCE JE VSTUP ZDARMA!

Rehaprotex – upozornění na podvodný e-mail

Zveřejňujeme dopis od našeho partnera BVV:
Vážení vystavovatelé,   dovolujeme si Vás upozornit na hrozbu phishingového útoku, která byla zaznamenána u některých vystavovatelů Mezinárodního strojírenského veletrhu 2019 (MSV 2019). Útočníci vystavovatelům rozesílají e-mail, který se tváří jako by byl odeslaný společností Veletrhy Brno a.s. Ten obsahuje odkaz, který vede na web kopírující novou podobu iKatalogu – iBVV.cz, a po návštěvnících vyžaduje přihlášení. Prosíme Vás, abyste na odkaz neklikali a v žádném případě nezadávali své přihlašovací údaje. Ačkoliv byl tento útok zaznamenán pouze v souvislosti s MSV 2019, preventivně upozorňujeme i vystavovatele dalších veletrhů.   V případě MSV obsahoval anglicky psaný e-mail informaci, že na základě účasti na MSV 2019 byla společnost Veletrhy Brno a.s. oslovena firmou Terves Inc. ze Spojených Států, která by ráda navázala kontakt přímo s vystavovatelem. Součástí dopisu je zmiňovaný odkaz kopírující přihlašovací formulář do iBVV.cz. Odkaz zneužívá mimo jiné logo BVV, kopíruje fotografii i celou grafiku webu.   Odkaz vedl na cizí stránky na následující adresu: S těmito stránkami nemají Veletrhy Brno a.s. nic společného, žádnou obchodní vazbu a distancují se od jejich praktik.   Tento útok se může objevit v pozměněné podobě, proto doporučujeme, abyste VŽDY pečlivě zkontrolovali, pokud se do systému iBVV.cz přihlašujete, že jste na stránce https://www.ibvv.cz/cs/prihlaseni.   Pokud jste již na podvodných stránkách do formuláře data zadali, doporučujeme změnit heslo, popřípadě nás kontaktovat na info@bvv.cz.   Na našem webu najdete příklad takové podvodné zprávy.   Veletrhy Brno a.s.

Zrušení odběru pro REHAPROTEX můžete provést ZDE.

Obchodní sdělení zasíláme pouze na ty adresy elektronické pošty, u nichž evidujeme souhlas
adresáta se zasíláním. Svůj souhlas můžete kdykoli písemně odvolat na naše náklady
prostřednictvím pošty nebo prostřednictvím odkazu „Šíření obchodních sdělení
umístěného na titulní stránce společnosti Veletrhy Brno: http://www.bvv.cz.

Vždy respektujeme Vaše soukromí
a za žádných okolností neposkytujeme údaje o Vás třetím stranám.

Přednáška v Městské knihovně v Prostějově

Ve středu 23. 10. 2019 proběhla v Městské knihovně v Prostějově přednáška na téma „Dodavatelé energií“. Na toto téma pohovořila předsedkyně Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace, z.s. paní Gerta Mazalová, která především varovala spotřebitele, aby přistupovali ke změně dodavatele energií a k případnému podpisu smluv s rozmyslem. Může to být totiž spojeno s množstvím rizik, která někdy nejsou na první pohled patrná. Uvedla také případy z praxe…z našich spotřebitelských poraden, kde řešíme tuto problematiku téměř každý den.