Menu

Aktuality

SOS – ASOCIACE NA VELETRHU SALIMA

Ve dnech 27. února až 2. března 2018 proběhl na brněnském výstavišti mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Na veletrhu mohli spotřebitelé v pavilonu A1 pod číslem 039 nalézt i stánek Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace, z.s. Poskytovali jsme zde individuální poradenství, přednášeli prezentace spotřebitelům a bezplatně rozdávali letáčky a jiné informační materiály k problematice nákupu potravin. Děkujeme spotřebitelům za velký zájem o náš stánek a Veletrhům Brno za dlouhodobou úspěšnou spolupráci přínosnou pro obě strany.

 

Redakce SOS – Asociace, z.s.

SOS – ASOCIACE NA BRNĚNSKÉM VELETRHU SALIMA

Ve dnech 27. února až 2. března 2018 proběhne na brněnském výstavišti mezinárodní veletrh SALIMA. Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA/VINEX podává dokonalý přehled o českých i zahraničních dodavatelích potravin, přísad, alkoholických i nealkoholických nápojů, cukrovinek, kávy, čaje a lahůdek. Nové finální výrobky, produkty a speciality mají odborní návštěvníci i koncoví spotřebitelé možnost posuzovat při řízených ochutnávkách potravin a degustacích vína i piva z minipivovarů.

Na veletrhu SALIMA najdete i náš stánek, a to konkrétně v pavilonu A1 pod číslem 039.  Na našem stánku budeme poskytovat individuální poradenství spotřebitelům. Protože ale z našich zkušeností víme, že některá témata zajímají více spotřebitelů, budeme přednášet i prezentace týkající se těchto témat. Tímto způsobem se zaměříme např. na téma tzv. éček v potravinách, ekologicky šetrných produktů, apod. Ačkoliv je nám jasné, že většina lidí míří na veletrh SALIMA za nákupem potravin, ochutnávkami produktů, případně zajímavým doprovodným programem, z našich zkušeností víme, že spotřebitelé vždy rádi zavítají i k našemu stánku. Spotřebitelům jsme schopni poskytnout bezplatné právní poradenství v oblasti spotřebitelského práva, dále budeme na našem stánku bezplatně rozdávat letáčky a jiné informační materiály k problematice nákupu potravin, kde se spotřebitelé dočtou zajímavé informace.

Článek na stránkách Veletrhů Brno o naší účasti na SALIMĚ si můžete přečíst ZDE

Redakce SOS – Asociace, z.s.

POZVÁNKA NA PŘEDNÁŠKU V RÁMCI NÁRODNÍHO TÝDNE MANŽELSTVÍ

Zveme Vás na přednášku s tématem „Jak šťastně a spokojeně žít, jak se nezadlužit a vyhnout se klamavým a agresivním praktikám při nákupech“, která se uskuteční v brněnské poradně Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace, z.s. na adrese Mečová 5, a to v pátek 16. února v čase od 10 do 12 hodin. Beseda s prezentací, kterou povedou naši odborní právní poradci, proběhne v rámci Národního týdne manželství, ke kterému se již podruhé připojilo i město Brno.

Redakce SOS – Asociace, z.s.

POZVÁNKA NA VELETRHY GO A REGIONTOUR

Zveme spotřebitele na veletrhy cestovního ruchu, které se konají ve dnech 18. až 21. ledna 2018 na brněnském výstavišti, a to od 10 do 18 hodin. Veletrh REGIONTOUR je hlavní prezentační platformou potenciálu cestovního ruchu v regionech České republiky, na veletrhu GO se poté prezentují tuzemské i zahraniční cestovní kanceláře a agentury se zaměřením na výjezdovou turistiku. V pavilonu P najdete pod číslem 149 i stánek Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace, z.s., kde Vám rádi zodpovíme všechny dotazy týkající se problematiky reklamace zájezdů, zpožděných letů, cestovního pojištění, apod. Podrobné informace najdete na internetových stránkách BVV.

Redakce SOS – Asociace, z.s.

POZVÁNKA NA KŘEST KNIHY

Zveme Vás na křest knihy Jiřího Maršálka s názvem Vysočina aneb Velká psina.

Začaly Vánoční veletrhy

Ještě nemáte nakoupené Vánoční dárky? Přijďte na Vánoční veletrhy na brněnském výstavišti, které probíhají až do neděle 17. prosince, a to každý den od 9 do 18 hodin. V pavilonu F tu pod číslem 001F najdete i náš stánek.

Redakce SOS – Asociace, z.s.

SOS – Asociace na dalším ročníku Senior Akademie

Pro Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace, z.s. je již příjemnou tradicí naše každoroční účast na úspěšném brněnském projektu Senior Akademie.  Již dvanáctý ročník tohoto společného projektu Městské policie Brno, Statutárního města Brna a Jihomoravského kraje začal již v září letošního roku, první ze čtyř našich přednáškových bloků se uskutečnil v pondělí 4. prosince.

První přednáškovou hodinu seznámila naše předsedkyně Gerta Mazalová přítomné posluchače s historií SOS – Asociace a zejména s činností naší organizace. Druhou prezentaci na téma nejčastějších problémů spotřebitelů si připravil právník SOS – Asociace Mgr. et Mgr. Jan Hejtmánek. Jeho vyprávění na téma změny dodavatelů energií a energetických aukcí posluchače velmi zaujalo a přineslo i zajímavou diskuzi na toto téma. Jako poslední vystoupil v tomto přednáškovém bloku odborný právní poradce Josef Doubek, který se věnoval pro seniory velmi zajímavému tématu Spotřebitel pacientem.

Děkujeme Městské policii Brno za pozvání k účasti na projektu a těšíme se na další spolupráci.

Mgr. et Mgr. Jan Hejtmánek,

Právník Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace, z.s.

Pozvánka na benefiční koncert

Dovolte nám Vás srdečně pozvat na pořádaný Benefiční koncert pro Dům služeb pro nevidomé Josefa Chaloupky. Pořadateli jsou náboženská obec Československé církve Husitské v Brně-Králově poli a Tyflocentrum Brno, o. p. s. Koncert se uskuteční 10. prosince 2017 v 18 hodin v kostele Husova sboru, Svatopluka Čecha 35a  v Brně Králově Poli. Koncert se koná pod záštitou biskupa brněnského Mgr. Juraje Jordána Dovaly. Účinkuje Skupina Tumaini.

Redakce SOS – Asociace, z.s.

Zveme Vás na Taneční Festival YMCA Brno

Vážení spotřebitelé, zveme Vás na Taneční festival, který pořádá organizace YMCA, se kterou spolupracujeme

Stránky události

Redakce SOS – Asociace, z.s.

 

Den otevřených dveří v TyfloCentru Brno, o. p. s.

Zveme Vás na návštěvu našich partnerů TyfloCentrum Brno, o.p.s. se kterými dlouhodobě spolupracujeme, pro které každoročně pořádáme besedy a přednášky s prezentacemi.

Redakce SOS – Asociace, z.s.