Menu

Mediální vystoupení

BLESK A SOS – ASOCIACE O PODVODNÝCH PRAKTIKÁCH ŠMEJDŮ

Podvodníci, kteří nabízejí doplňky stravy, si hledají nové způsoby na zisk důvěry nepozorných spotřebitelů. Jedním z nich je i nabízení kloubních přípravků, při kterém se zaštiťují Státním zdravotním ústavem. Instituce před pochybnými telefonáty varovala už v prosinci minulého roku, to ale prodejce neodradilo a telefonáty pokračují dál. Podle předsedkyně Sdružení obrany spotřebitelů Gerty Mazalové ovšem nejde o nic neobvyklého, podobně se prodejci snaží zneužít například i jména velkých společností. Celý článek si můžete přečíst zde:

TELEFONNÍ NABÍDKY

Redakce SOS – Asociace, z.s.

V ČESKÉM ROZHLASE O PODOMNÍM PRODEJI

Podomní a pochůzkový prodej už reguluje víc než 1000 obcí a měst v Česku. Podle informací Svazu měst a obcí každoročně přibývají nové zákazy asi na stovce dalších míst. Bohaté zkušenosti s podomním prodejem a problémy spojenými s touto praktikou máme i z poraden našeho Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace. Pro webové stránky Českého rozhlasu se k tomuto tématu vyjádřila i naše předsedkyně Gerta Mazalová. Celý článek si můžete přečíst zde:

REGULACE PODOMNÍHO PRODEJE

Redakce SOS – Asociace, z.s.

V ČESKÉ TELEVIZI O TÉMATU LOVCŮ DOPRAVNÍCH NEHOD

Česká televize informovala o tom, že nehodové služby nesmí zneužívat systému a vydělávat na lidech, kteří bourali, nebo na pojišťovnách. Je to nemorální, rozhodl Ústavní soud. V přelomovém verdiktu se tak přiklonil na stranu České pojišťovny. Její klientka využila po autonehodě asistenční službu, která byla na místě nejdříve, a nechala auto odtáhnout a opravit. Firma opravila auto neoriginálními díly, pak žádala od pojišťovny vyšší náhradu. Pojišťovna ale odmítla zaplatit celou částku za servis ve výši zhruba 30 tisíc korun, zaplatila pouze 18 tisíc.

Ve svém nálezu ze dne 27. února 2018 se Ústavní soud vyjádřil k praktikám tzv. „lovců dopravních nehod“, jejichž podnikání označil za parazitování na systému povinného ručení. K tématu se pro televizní stanici ČT 24 vyjádřil i náš vedoucí právník Mgr. et Mgr. Jan Hejtmánek. Reportáž a následný rozhovor s naším právníkem můžete vidět zde: 

 

LOVCI DOPRAVNÍCH NEHOD

 

Redakce SOS – Asociace, z.s.

SOS – ASOCIACE V ČESKÉM ROZHLASE NA TÉMA REKLAMACÍ A DISTANČNÍCH SMLUV

V pořadu Apetýt Českého rozhlasu Brno odpovídala dne 20. února 2018 na dotazy posluchačů naše předsedkyně Gerta Mazalová. Záznam vysílání si můžete poslechnout zde:

 

APETÝT

 

Redakce SOS – Asociace, z.s.

SOS – ASOCIACE A ČESKÝ ROZHLAS OLOMOUC NA TÉMA TELEFONNÍ SMLOUVY

Řešili jste někdy problém se smlouvou uzavřenou po telefonu? Pokud ano, nejste v tom zdaleka sami, protože podle našich zkušeností se jedná o možná nejčastější problém českých spotřebitelů. Na webových stránkách Českého rozhlasu Olomouc si můžete poslechnout zajímavý rozhovor redaktorky Dity Vojnarové s naším vedoucím právníkem Mgr. et Mgr. Janem Hejtmánkem právě na téma telefonních smluv. Záznam si můžete poslechnout zde:

 

OCHRANA SPOTŘEBITELE

 

Redakce SOS – Asociace, z.s.

GERTA MAZALOVÁ HOSTEM POŘADU DOBRÉ RÁNO ČESKÉ TELEVIZE

V pořadu České televize Dobré ráno si dne 18. ledna 2018 s moderátory povídala naše předsedkyně Gerta Mazalová. Diváci se dozvěděli zajímavosti z činnosti naší organizace i to, co nejčastěji trápí české spotřebitele. Na záznam se můžete podívat zde:

 

OCHRANA SPOTŘEBITELE

 

Redakce SOS – Asociace, z.s.

SOS – ASOCIACE A ČESKÝ ROZHLAS O NÁJEMNÍM BYDLENÍ

V pořadu Kontakt Českého rozhlasu si dne 16. ledna 2018 s redaktorkou Marcelou Antošovou povídali o nájemním bydlení naše předsedkyně Gerta Mazalová a vedoucí právník Mgr. et Mgr. Jan Hejtmánek. Záznam vysílání si můžete poslechnout zde:

 

NÁJEMNÍ BYDLENÍ

 

Redakce SOS – Asociace, z.s.

SOS – ASOCIACE V ČESKÉM ROZHLASU: NEJČASTĚJŠÍ PROBLÉMY SPOTŘEBITELŮ

Poslechněte si pořad Kontakt Českého rozhlasu, v němž na téma Nejčastější problémy spotřebitelů hovořil hned dvakrát náš odborný právní poradce z Hradce Králové Ing. Josef Černý. Ten mluvil např. o reklamacích mobilních telefonů či bot, odstoupení od smlouvy, nebo způsobu uplatnění reklamace. Záznamy ze dnů 2. a 30. ledna 2018 si můžete poslechnout zde:

 

NEJČASTĚJŠÍ PROBLÉMY SPOTŘEBITELŮ – 2. LEDNA

 

NEJČASTĚJŠÍ PROBLÉMY SPOTŘEBITELŮ – 30. LEDNA

 

Redakce SOS – Asociace, z.s.

SOS – ASOCIACE A TV NOVA O KAUZE SAFE DIESEL

Podívejte se na reportáž televize Nova o tom, jak se společnost Safe Diesel chystá za spotřebitele vymáhat škodu po koncernu Volkswagen v souvislosti s kauzou emisí dieselových motorů ve vozech značek tohoto koncernu. Pro pořad Střepiny se vyjádřil i vedoucí naší pražské poradny Mgr. Tomáš Palla, který v reportáži mluvil o možných rizicích tohoto projektu. Na celou reportáž se můžete podívat zde v čase od 8:30:

Safe Diesel

Redakce SOS – Asociace, z.s.

SOS – Asociace a Český rozhlas Olomouc: Změna dodavatele energií může znamenat spoustu bezesných nocí

Na internetových stránkách Českého rozhlasu Olomouc si můžete přečíst krátký článek o tom, jak lze změnit dodavatele energií a zejména jaká rizika změna dodavatele přináší. V článku najdete i vyjádření našeho právníka Mgr. et Mgr. Jana Hejtmánka.

Změna dodavatele energií

Redakce SOS – Asociace, z.s.