V ČESKÉ TELEVIZI O TÉMATU LOVCŮ DOPRAVNÍCH NEHOD

Česká televize informovala o tom, že nehodové služby nesmí zneužívat systému a vydělávat na lidech, kteří bourali, nebo na pojišťovnách. Je to nemorální, rozhodl Ústavní soud. V přelomovém verdiktu se tak přiklonil na stranu České pojišťovny. Její klientka využila po autonehodě asistenční službu, která byla na místě nejdříve, a nechala auto odtáhnout a opravit. Firma opravila auto neoriginálními díly, pak žádala od pojišťovny vyšší náhradu. Pojišťovna ale odmítla zaplatit celou částku za servis ve výši zhruba 30 tisíc korun, zaplatila pouze 18 tisíc.

Ve svém nálezu ze dne 27. února 2018 se Ústavní soud vyjádřil k praktikám tzv. „lovců dopravních nehod“, jejichž podnikání označil za parazitování na systému povinného ručení. K tématu se pro televizní stanici ČT 24 vyjádřil i náš vedoucí právník Mgr. et Mgr. Jan Hejtmánek. Reportáž a následný rozhovor s naším právníkem můžete vidět zde:

LOVCI DOPRAVNÍCH NEHOD

Redakce SOS – Asociace, z.s.