Menu

Průzkumy v plném proudu…

Protože pěkné počasí bylo minulý týden i o víkendu, vydali se poradci SOS – Asociace na další průzkumy. Prvním navštíveným podnikem byla restaurace Pastouška v Židenicích. Ačkoliv z venku to příliš nevypadá, vevnitř se jedná o velice příjemné místo (tohoto času již nekuřácké). Objednáno zde bylo jedno velké pivo a domácí limonáda. Pivo bylo od pohledu nad rysku, limonáda taky. Limonáda z malin byla opravdu vynikající, byť byla vykoupena lehce vyšší cenou 58 Kč.

Dalším navštíveným podnikem byla Cukrárna DIAM na Lesné. Objednány zde byly 2 točené zmrzliny, zkontrolována teplota a základní hygienická pravidla při manipulaci s nebalenou zmrzlinou. Vše bylo v pořádku, účtenka byla vydána automaticky. Kousek od zastávky Haškova na Lesné se pak nachází další prodejna točené zmrzliny. Minulý rok zde poradci dostali účtenku na „psí krmivo“. Letos sice již tato účtenka vydána nebyla, vydán byl ručně psaný daňový doklad a to samozřejmě až na vyžádání a neobešlo se to ani bez řečnické otázky „to jako vážně??“ Další výtka pak směřuje i k teplotě zařízení, kterou paní prodavačka nebyla schopna na dotaz sdělit, neboť ji ona nezná. Odkázala na pana majitele, který prý bude vědět.

Předposlední zastávkou byla nedaleko stojící prodejna Billa. Oproti mnohým jiným případům zde poradci narazili na velice přehledně seřazený sortiment se značením cen zmrzlin, což v podobných prodejnách bývá často problém. Poradci zkontrolovali teplotu v mrazáku, datum trvanlivosti zmrzliny a případná známky přemražení. Vše dopadlo OK. Jedinou nevýhodou jsou delší fronty a nemožnost rychlejšího odbavení malého nákupu (2 položky) což zrovna u zmrzliny může být pro chuť a výsledný požitek rozhodující.

Poslední zastávkou byla tentokráte kopečková zmrzlina v cukrárně Větrník v Králově poli. Zde výtku nemáme vůbec žádnou. Teplota i zásady manipulace byly dodrženy. Účtenka byla vydána automaticky. Cena zmrzliny je sice 20 Kč za kopeček, ale dle mého osobního názoru se jednalo o nejlepší zmrzlinu z celého průzkumu.  Mohu velice doporučit.

Břetislav Martínek

Odborný právní poradce SOS – Asociace