Informace z činností našich poraden v Jihočeském kraji.

V měsíci květnu jsme se zúčastnili výstavy Hobby Jaro na výstavišti Země živitelka v Českých Budějovicích, která se konala ve dnech 13-17. 5. 2015. Náš stánek jste mohli navštívit v pavilonu T l , kde jsme pomáhali účastníkům výstavy s řešením jejich problémů.

Dne 27. 5. 2015 jsme pořádali dvouhodinovou přednášku pro studenty obchodní školy v Českých Budějovicích na téma „Jak bezpečně nakupovat, zadávat díla i služby včetně finančních i cestovních”.

Kromě práce ve dvou poradnách jsme kladně vyřešili 7 mimosoudních spotřebitelských sporů. 4 případy se týkaly reklamací obuvi, kde byly zákazníkům vráceny peníze i za znalecký posudek. Ve třech případech se jednalo o odstoupení od smlouvy na dodávky energií. Vše jsme vyřešili úspěšně ve prospěch našich spotřebitelů.

Libuše Oulehlová

vedoucí poraden v Jihočeském kraji a odborná poradkyně SOS-Asociace