Menu

2. letní průzkum: S kvalitou piva jsme spokojeni!

2. série průzkumů – S kvalitou piva jsme spokojeni!

 Ve střídavě horkém a deštivém týdnu, od 11. do 15. července, jsme se vydali na spotřebitelský průzkum do několika brněnských podniků.

Nejprve jsme zamířili do „steakového a pivního baru“ U dřevěného vlka, který se nachází na Zelném trhu. Venkovní zahrádka bohužel nebyla k dispozici, neboť mírně pršelo. Poličku a Svijany jsme si tedy objednali uvnitř, kde jsme naštěstí po 6. hodině odpolední ještě našli volný stůl. Na piva jsme čekali trochu déle, jejich kvalita i načepované množství však byli v pořádku. Účtenku nám obsluha vypsala na žádost.

Jako další jsme navštívili Steakhouse Highlander, restauraci přímo v samém centru Brna – na náměstí Svobody. Tentokrát jsme mohli využít posezení na menší venkovní zahrádce, odkud lze pozorovat rušné náměstí. Poprosili jsme obsluhu o brněnskou klasiku – Starobrno 11º. Čekání na objednávku bylo delší, než je obvyklé. Chuť piva byla typická, míra v pořádku. Doklad o zaplacení jsme dostali na vyžádání, jeho vydání však obsluze také trvalo nepřiměřeně dlouhou dobu.

Později jsme se přesunuli o kousek dál, a to do Sky Ice baru na ulici Poštovské. Zahrádka byla již skoro plná, zbýval pouze jeden stůl na kraji. Po krátké době se opět změnilo počasí a na nás začalo z boku mírně pršet, takže jsme byli nuceni si přesednout na jiné, právě uvolněné, místo. U stolu jsme neměli nápojový lístek, a proto jsme se na nabídku museli zeptat obsluhy. Nakonec jsme si objednali pšeničné Krušovice a Heineken. Poprvé jsme byli dotázáni, zda jsme již plnoletí. Překvapilo nás, že už jsme se v životě dostali do bodu, kdy jsme touto otázkou potěšeni. Pivu nebylo co vytknout, míra opět v pořádku, kvalita dobrá. Doklad o zaplacení jsme dostali ihned po tom, co jsme o něj požádali.

Poslední průzkum piva jsme se rozhodli uskutečnit v restauraci St. Patrick Irish Pub na Jakubském náměstí. Po vstupu jsme se zkusili posadit ke stolu v patře, které bylo celé volné. Obsluha nám však brzy oznámila, že patro je dnes nepřístupné, a tak jsme si přisedli ke stolu dole. Protože piva, která jsme měli v předchozím podniku, byla trošku dražší, rozhodli jsme se útratu vyvážit a dát si nejlevnější pivo z lístku – Březňáka. Obsluha nám jej donesla poměrně brzy, bylo dobré a celkově v pořádku. K pivu jsme si objednali také topinky. Při placení jsme obsluhu požádali o vystavení dvou samostatných lístků – jednoho na piva, druhého na topinky. Vyhověno nám bohužel nebylo, takovýto postup prý není možný.

Jednoho dne, když jsme v příšerném horku venku chytali pokémony, jsme se také rozhodli udělat průzkum balených zmrzlin. Pokéstopy nás zavedly do Billy v obchodním centru Omega. Vybrali jsme si jahodovou dřeň Mrož. Prodává se v takové tubě, kterou musíte nakonec nahnout, abyste vypili už roztátý zbytek ve špičce. Největším překvapením v Bille byla nutnost žádat o účtenku, kterou nám paní prodavačka při koupi jednoho nanuku nedala automaticky. Zmrzlina byla dobrá, jedinou výtkou by mohlo být špatné otevírání papírového víčka. Při zatažení za k tomu určený „výstupek“ se bohužel víčko neodtrhlo celé, ale zůstala pod ním ještě půlka bílého papíru.

Jak (doufáme) vyplývá z této zprávy, jsme s kvalitou zkoumaných brněnských produktů a služeb vcelku spokojeni. Přesto je samozřejmě stále co zlepšovat a příští rok budou snad recenze ještě příznivější.

 

pruzkum pruskf

Odborní právní poradci

Kristián Grézl a Brigita Štadlerová