Menu

Naše průzkumy pokračují

Další průzkum poradců naší asociace započal ve studenty oblíbeném Piknik Boxu v parku naproti Právnické fakulty MU a Stavební fakulty VUT. Objednán zde byl jeden cider značky Prager.  Chuťově byl cider výborný, šlo poznat, že je vyroben z jablek/moštu, a nikoliv z koncentrátu.  Jedinou výtku bychom směrovali k označení produktů, kdy v jednom bloku jsou jak točené, tak lahvové nápoje a spotřebitel se tak musí na tuto skutečnost dotázat. My jsme tak neudělali a byli jsme lehce zaskočeni.

Dále jsme navštívili „Dřevěného orla“. Zde jsme si objednali jeden pivní speciál a dva kousky ze stálé nabídky. K pivnímu speciálu je zvlášť „nápojový leták“ který však neobsahoval informaci ani o objemu ani o ceně. Objem jsme nakonec zjistili z klasického nápojového lístku, však ani zde nebyla cena uvedena. Účtenka byla vydána na až vyžádání, samozřejmostí to zde asi není a obsahovala dle mého názoru nedostatečné označení zboží, a to pouze kategoriemi „pivo/víno nebo nealko/káva/ chipsy“ apod.  Jinak jsme s kvalitou byli spokojeni.

Další zastávkou byla Středověká Krčma. Zde proběhlo vše v pořádku, nápoje byly velice chutné a výtky nemáme.

Třetí zastávkou byla restaurace Zlatá Loď, zde jsme dostali „podmírák“ cideru, a ne příliš dobré brambory. Naopak burger byl výborný. K čepovanému pivu taky nemáme výtky.

Poslední zastávkou byla známá hospoda „Bláhovka“. Na denním pořádku je zde pivo tzv. na stojáka, my však využili místního chodníku a poseděli. Pivo bylo dobré, ke kvalitě výtky nemáme, jediná poznámka směřuje opět k vydání účtenky, o kterou bylo nutno žádat a relativně dlouze na ní čekat.

Břetislav Martínek

Odborný právní poradce