Menu

Naše průzkumy nekončí ani nástupem na dovolenou………zkušenosti naší předsedkyně Gerty Mazalové:)

Jako každým rokem, tak i letos jsme si s kolegyní – vedoucí našich bezplatných osobních poraden v Jihočeském kraji paní Libuší Oulehlovou, dopřály týden volna a odpočinku a kde jinde než u nás doma a to v lázních Luhačovicích. Netušily jsme, že naše cesta bude tak dobrodružná, jak se ukázalo. Mé malé autíčko KIA PICANTO 1,0 se opravdu snažilo jet ze všech sil, ale bohužel před Uherským Brodem zastavilo a to nadobro. Nezbylo, než zavolat odtahovou službu a nechat se odtáhnout do Luhačovic do servisu. A už při této nehodě jsme s kolegyní obě poznaly, jak dovedou být lidé příjemní, milí a ochotní Vám pomoci.

Pan vedoucí Suchánek v autodílně, ačkoliv měl dvůr a prostory plné aut k opravě, nám autíčko dal do pořádku tak, abychom mohly hned za týden odjet v pohodě domů. A pracovník odtahové služby nás odvezl i s kufry do hotelu MORAVA, kde jsme měly ubytování a nejen to, než jsme se nadály, kufry nám vynesl až do recepce, kam jsme přijely sice se zpožděním, ale nakonec přece.

A přes komplikovaný začátek nám začal velmi příjemný týden, který jsme prožily v krásném prostředí a pohodlí. Jídlo perfektní, pracovníci příjemní a milí, procedury, které nám předepsal pan doktor od inhalací, masáží a koupelí až po pitné kúry léčivých pramenů. Naše nožičky se hodně našlapaly (díky zásadovosti mé kamarádky Libušky, která razila heslo „chůzí k plnohodnotnému zdraví“), a proto jsme jim dopřály také pedikúru u místní zkušené paní pedikérky, která se nám plně věnovala.

Co více jsme si ještě mohly přát? Chodily jsme k pramenům, na kolonádu poslouchat hudbu (úžasným zážitkem byl vojenský orchestr z Olomouce), na zmrzlinu, kávu nebo zákusek a nikde jsme nezaznamenali žádnou závadu jak v kvalitě výrobků, tak i v chování prodejců.

Nakonec jsme se přece jen musely rozloučit a odjet domů. Náš poznatek a doporučení spotřebitelům? Proč jezdit na dovolené do zemí, před kterými nás MZV ČR na svých webových stránkách varuje a riskovat ohrožení svého zdraví i svých blízkých, když u nás doma je tolik krásných a bezpečných míst, kde můžete nejen relaxovat, odpočívat, sportovat, ale také udělat něco pro své zdraví!

Se svou nejlepší přítelkyní a kolegyní Libuškou jsme prožily krásný týden a bylo nám oběma smutno, když jsme se loučily na autobusovém nádraží v Brně, odkud odjela domů do Českých Budějovic, aby hned vzápětí další den radila našim spotřebitelům na výstavě ZEMĚ ŽIVITELKA. A já zase do poradny u nás v Brně ke své práci. Po tomto krásném týdnu volna se mi v naší poradně ještě více líbí.

 

Gerta Mazalová-předsedkyně SOS-Asociace, z.s.