Menu

Slovo vedoucího našich poraden v Královéhradeckém kraji Ing. Josefa Černého

Poradna Albrechtice nad Orlicí  – Hradec Králové   

První vlnu koronaviru jsme naštěstí přežili ve zdraví, dotazů bylo i v této době dost, týkaly se (asi jako všude) především podvodů se zaplacenými, ale  nedodanými rouškami, pomalých dodávek z e-shopů a nemožnosti včasného vyřízení nebo i uplatnění reklamace z důvodů zavřených kamenných prodejen. Co bude dál, uvidíme.

Nechci se chlubit, ale nahlédnutím do výkazů zjistíme, že poradna v Albrechticích je, co počtu dotazů, na druhém místě za Brnem.  Vysvětlení je jednoduché – naše poradna patří „na trhu“ mezi nejstarší a spousta spotřebitelů má uložený náš telefon už mnoho let.                 

Velmi přínosná je naše dlouholetá spolupráce s Českým rozhlasem Hradec Králové a Pardubice. Tyto stanice vysílají denně dotazy spotřebitelů včetně našich odpovědí.  Navzdory velkému počtu dotazů se ale jen málokdy dočkáme poděkování nebo alespoň zpětné vazby – tedy informace, jestli naše rada pomohla.  Většinou se to dozvíme až ve chvíli, kdy spotřebitel po nějakém čase potřebuje další radu a začne slovy –„vy jste mi už jednou pomohli a já bych zase něco potřeboval“J Nejde nám přitom o žádné chvalozpěvy, ale o prostou informaci, jak případ dopadl, protože i pro nás je to poučení. Ale abych nekřivdil nevinným – sem tam se někdo, kdo poděkuje nebo třeba i napíše k Vánocům, také najde. Samozřejmě to potěší a povzbudí do další práce.                                                                                                         

Závěrem si dovolím popřát jak všem kolegům poradcům, tak spotřebitelům ale i prodejcům hodně zdraví.

Josef Černý

Poradna Albrechtice –  Hradec Králové